Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Events archive

BĄDŹ SOBĄ, CZYLI NIEOPOWIEDZIANA HISTORIA ALICE GUY – BLACHÉ - pokaz specjalny na mojeekino.pl

Start
End

11 sierpnia o godz. 20:00 Kino CSK zaprasza na pokaz specjalny filmu  BĄDŹ SOBĄ, CZYLI NIEOPOWIEDZIANA HISTORIA ALICE GUY – BLACHÉ na platformie Mojeekino.pl

reż. Pamela B. Green
występują: Jodie Foster , Agnés Varda, Martin Scorsese, Julie Delpy
dokumentalny / USA / 2018
1h 43 min
język: angielski
napisy: polskie

Duety Teatralne. Wieczór z Teatrem Panopticum

Start
End

Wyjątkowy wieczór teatralny w ramach którego Teatr Panopticum z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” od godziny 18:30 zaprezentuje w otwartych przestrzeniach CSK sceny z autorskich spektakli:

„I CO DALEJ”

To poetyckie obrazy teatralne grane w duetach opowiadające o uniwersalnych problemach współczesności oparte na twórczości lubelskiej pisarki i dziennikarki Magdaleny Jankowskiej.

„MARSZ POLONIA”

Ironizujący obraz środowiska polskich celebrytów w wykonaniu Rozalii Sawy i Karola Skwarczyńskiego.

Terminator | Kultowe Lato Filmowe

Start
End

Najpierw otworzyliśmy dla Kino CSK, następnie ruszyliśmy z seansami online, a teraz zapraszamy Was NA DACH i kontynuację cyklu KULTOWE LATO FILMOWE. Rewelacyjna atmosfera, plener i  kultowe klasyki. Brzmi, jak plan na co najmniej udany wieczór. Przyjdź ze znajomymi na taras klubu Piękna Pszczoła i rozkoszujcie się wakacjami z głową w chmurach przy niezaprzeczalnie najlepszych filmach.  

Kino CSK zaprasza na KULTOWE LATO FILMOWE i pokaz filmu TERMINATOR

Niezwykłe lato z Tess

Start
End

Strach przed samotnością popycha głównego bohatera filmu (jest najmłodszy w rodzinie) do dosyć nietypowego treningu – treningu samotności.

Misterny plan Sama – harmonogram samotnie spędzonych godzin – nie powiedzie się jednak i to z kilku powodów. Po pierwsze spotka Tess, dosyć tajemniczą i jednocześnie porywającą rówieśniczkę. Po drugie, poznając Tess, zacznie inaczej spoglądać na swoją rodzinę, a nowe zrozumienie samotności wejdzie bocznymi drzwiami, znienacka, ale na tyle skutecznie, że Sam, w imię nowego treningu „nie samotności” zaryzykuje przyjaźń z Tess.

Eastern - pokaz specjalny i rozmowa z reżyserem

Start
End

Szokująca wizja Polski. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących wszechogarniającą kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru?

„Babyteeth” w Kinie CSK

Start
End

„Babyteeth”, w reżyserii Shannon Murphy, ze świetnymi kreacjami Elizy Scanlen i Toby Wallace'a był rewelacją ubiegłorocznego MFF w Wenecji i Warszawskiego Festiwalu Filmowego, gdzie prezentowany był w sekcji „Odkrycia”.

Wystawa „Siła Rzeźba Masa Prolog”

Start
End

Niniejsza wystawa jest zapowiedzią tego, co nastąpi niebawem... Od kilkunastu lat Zakład Rzeźby i Ceramiki, obecnie Katedra Intermediów i Rzeźby, Wydziału Artystycznego UMCS organizuje Festiwal Ceramiczny. Tegoroczna edycja planowana była na termin 18-20 czerwca. Niestety, w związku z panującą na świecie sytuacją, musi zostać odłożona na najbliższy możliwy, choć nieokreślony termin.

„Babyteeth” w Kinie CSK

Start
End

„Babyteeth”, w reżyserii Shannon Murphy, ze świetnymi kreacjami Elizy Scanlen i Toby Wallace'a był rewelacją ubiegłorocznego MFF w Wenecji i Warszawskiego Festiwalu Filmowego, gdzie prezentowany był w sekcji „Odkrycia”.