Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Teatr Maska / „O mniejszych braciszkach św. Franciszka” / Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie

16 Czerwca Niedziela
16:00
  • 10zł-15zł

Wydarzenie w ramach Dźwięki Słów - 6. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych

„O mniejszych braciszkach św. Franciszka” to spektakl przygotowany z myślą o najmłodszych widzach. Twórcy przyglądają się zachwytowi, z jakim św. Franciszek odbierał świat, i jego wdzięczności za każde, najmniejsze nawet stworzenie. Podkreślają, że wiara, radość życia, chęć niesienia pomocy i dzielenia się swoim szczęściem, to cechy które warto rozwijać. Warto także odnaleźć w sobie dziecięcą gotowość do zachwycenia się najzwyklejszymi sprawami i rozwijać wrażliwość, z jaką wszyscy powinniśmy kroczyć przez życie.

autor: Marta Guśniowska
reżyseria: Jacek Popławski
scenografia: Pavel Hubička
muzyka: Pavel Helebrand
obsada: Franciszek - Maciej Owczarek / Klara - Anna Kukułowicz / Aniołek - Małgorzata Szczyrek / Natalia Zduń

Święty Franciszek – kiedy jeszcze nie był świętym, lecz po prostu zwykłym Franciszkiem – wybrał się w wędrówkę po świecie. Podczas swojej podróży przeżył mnóstwo niezwykłych przygód.
Każdego dnia poznawał nowych przyjaciół, nawet jeśli początkowo wydawali się być kimś zupełnie innym. Odnalazł także prawdziwy skarb. Myli się jednak ten, kto sądzi, że była to większa lub mniejsza
skrzynia wypełniona drogocennymi kamieniami. O nie! Dla Franciszka takie błyskotki były zupełnie bez wartości. On odkrył coś, co było o wiele cenniejsze… Nasze przedstawienie opowie Wam historię niezwykłych Franciszkowych podróży i spotkań z nazywanymi przez niego „braćmi mniejszymi” zwierzętami – tymi małymi i dużymi, skrzydlatymi i z płetwami. Przypomni także o tym, jak zachwycający może być świat, gdy tylko znajdziemy czas, aby się zatrzymać i przyjrzeć się mu z dziecięcą uwagą.

Kiedy: 16 czerwca 2019 r. godz. 16:00
Miejsce: Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie
Bilety: 10 zł ulgowy, 15 zł normalny


Dostępne w kasie CK i CSK oraz na stronach:
www.bilety.spotkaniakultur.com, www.bilety.ck.lublin.pl


Więcej informacji:
http://dzwiekislow.pl
Dźwięki Słów - 6. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych

Cena biletów

  • 10zł-15zł