Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

„Babyteeth” w Kinie CSK

Film

31 Lipca Piątek
19:00
Sala Kinowa
  • 12 zł ulgowy / 15 zł zwykły

„Babyteeth”, w reżyserii Shannon Murphy, ze świetnymi kreacjami Elizy Scanlen i Toby Wallace'a był rewelacją ubiegłorocznego MFF w Wenecji i Warszawskiego Festiwalu Filmowego, gdzie prezentowany był w sekcji „Odkrycia”.

Milla, poważnie chora nastolatka (magnetyczna Eliza Scanlen), zakochuje się w Mojżeszu (Toby Wallace) - chłopaku z problemami, drobnym handlarzu narkotyków. To zmienia ją i jej rodzinę. Rodzice (fenomenalnie grani przez Essie Davis i Bena Mendelsohna) dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mojżeszowi z nimi zamieszkać, ale nie tak wyobrażali sobie chłopaka córki. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Sprawy wymykają się spod kontroli, a tradycyjna moralność przestaje obowiązywać. Milla pokazuje rodzicom, Mojżeszowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia. Jak dobrze jest nie być martwym. Pełen humoru portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób.

Eliza Scanlen, znana z serialu „Ostre przedmioty” 20-letnia Australijka udowadnia, że wyrasta na jedną z najciekawszych aktorek młodego pokolenia. Jej filmowy partner Toby Wallace za swoją kreację otrzymał w Wenecji Nagrodę Marcello Mastroianniego za najlepszy debiut aktorski.

reż. Shannon Murphy
występują: Alain Chabat, Doona Bae, Blanche Gardin
dramat/ komedia / Australia, USA / 2019
1h 58min
język: angielski
napisy: polskie

Belka

Cena biletów

  • 12 zł ulgowy / 15 zł zwykły

Miejsce

Sala Kinowa

Kameralna sala kinowa