Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Wystawa „Natura widzenia” Krzysztof Klimek

Wystawa

04 Września Piątek
12:00
Galeria wystaw czasowych
  • 8 zł. - bilet normalny/4 zł. -bilet ulgowy/środa – wstęp wolny/pakiet na 2 wystawy: 10 zł. bilet normalny/5 zł. bilet ulgowy

Na wystawie w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie prezentowane są obrazy z dwóch nurtów twórczości Krzysztofa Klimka - abstrakcyjnego i przedstawiającego. Dopiero zestawione w jednej przestrzeni w pełni ujawniają specyficzną „naturę widzenia” artysty.

Krzysztof Klimek proces malowania traktuje bardzo osobiście. Jest to rodzaj swoistego misterium, w którym szczerze odkrywa fragmenty prawdy o otaczającym go świecie.

Energia bijąca z tych prac widoczna jest zarówno w sposobie malowania poszczególnych plam barwnych jak i w układach form, które te barwy tworzą. W wąskiej gamie, między różnymi temperaturami bieli, szarości, brązu i czerni pojawiają się niezwykłe kompozycje, w których emocje odgrywają taką samą rolę co chłodne, racjonalne rozumowanie.

Artysta urodził się w 1962 roku w Krakowie. W latach 1982-1988 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z malarstwa obronił w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego.

Od tego czasu aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym, a jego dorobek jest systematycznie wzbogacany licznymi udziałami w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą m.in.: w Szwajcarii, Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Litwie a także wieloma indywidualnymi pokazami. W latach 1988-1992 wraz Łukaszem Guzkiem i Cezarym Woźniakiem prowadził w Krakowie Galerię QQ. Od 2002 roku członek Stowarzyszenia Artystycznego Otwarta Pracownia.

Kurator wystawy: Tomasz Zawadzki
                                
Wystawa dostępna w dniach 04.09.2020 – 04.10.2020 r.

W godzinach 12:00-18:00 (z wyłączeniem poniedziałków).

Wstęp płatny: 

8 zł -bilet normalny
4 zł -bilet ulgowy
środa – wstęp wolny

pakiet na 2 wystawy:      -

10 zł - bilet normalny
5 zł - bilet ulgowy

 

Belka

 

Cena biletów

  • 8 zł. - bilet normalny/4 zł. -bilet ulgowy/środa – wstęp wolny/pakiet na 2 wystawy: 10 zł. bilet normalny/5 zł. bilet ulgowy

Miejsce

Galeria wystaw czasowych

Nowoczesne i różnorodne przestrzenie wystawiennicze.